Na co se soustředit v roce 2018

Děkujeme vám všem za účast, byli jste skvělí! :) Rádi vás uvidíme na dalším meetupu, který bude s největší pravděpodobností v průběhu dubna.

Na co se soustředit v roce 2018

Na náš premiérový meetup jsme získali převážně pozitivní reakce. Přestože rádi dodržujeme okřídlené rčení „Nespravuj, co není rozbité“, riskli jsme to a pro rok 2018 udělali změnu. Chceme, aby byly naše meetupy co nejpraktičtější a odnesli jste si informace, které můžete hned využít v praxi - to je to o co tu běží.

Proto jsme na druhý meetup zařadili workshopy, na které potřebujeme přes 20 minut. Ale protože jsme nechtěli meetup protahovat na více než dvě hodiny, vybrali jsme šalamounské řešení - shrnuli jsme na krátkém ignite to, co nás čeká v roce 2018. Následovaly dvě přednášky, a nakonec si každý z vás mohl vybrat jeden z workshopů, které probíhaly současně a na přednášky navazovaly.

Záznamy a slidy z přednášek

Automatická kontrola kvality kódu

Dobrý projekt kromě kvalitní architektury a dokumentace dělá konzistentní a kvalitní codebase. Jak usměrnit team vývojářů a zajistit kvalitu kódu v průběhu vývoje bylo velkým tématem v letech 2015–17, kdy vývojáři experimentovali s různými cestami. Vzniklo množství nástrojů, které procházely překotným vývojem. Čas ukázal, které cesty jsou perspektivní a dnes nám už nic nebrání mít kvalitní codebase.

Workflow při tvorbě velkých projektů jako SPA

Jak postupovat při vývoji velkého projektu, aby výsledek nejen fungoval, ale byl i udržitelný a cesta k němu efektivní? Jak sladit práci frontendu a backendu, aby bylo co nejméně třecích ploch. V jakém pořadí zpracovávat jednotlivé části projektu? Kdy, co a jak testovat, aby přidaná hodnota QA byla co možná nejvyšší? Na tyto a další otázky jsme se pokoušeli odpovědět a v rámci workshopu i předvést v praxi.

Přednášející

Viktor Bezděk

Viktor Bezděk

S počítači pracuje od Atari 800 XL s kazeťákem. Internetu se věnuje více než 20 let a od roku 2000 se tvorba webových projektů stala jeho obživou. Vždy se soustředil na front-end a návrh uživatelského rozhraní. V současnosti vede team a určuje směr Front-endu a UI/UX designu v SiteOne.

Ján Regeš

Ján Regeš

Teamleader, vývojář, architekt a správce serverů s 30 000 hodinami aktivní praxe a více než stovkou projektů, které během 13 let v SiteOne realizoval. Denně při práci těží z hlubokých znalostí serverů, databází, programovacích jazyků i komunikačních protokolů a chování prohlížečů.

Jan Bezděk

Jan Bezděk

Šťastlivec, který si v hlavě dokázal spojit programování s businessem a nezešílet z toho. V pondělí prodává klientům výhody těch nejlepších technologických řešení a v úterý pomáhá svému týmu s realizací.

Adam  Bísek

Adam Bísek

Adam je (nejen) pro web zapálený od roku 2002. Vyzkoušel řadu jazyků a technologií, ale v poslední době mu učaroval moderní frontend kolem React-Redux ekosystému. Jeho zlatým pravidlem je „Udelej věci jednoduše, jak je to možné“ a jeho oblíbeným přístupem Test-Driven development.

Chceš vědět o dalších akcích z první ruky?